integracja jura samochody terenowe paintball catering częstochowa strzelnica łucznicza atv jura
jaskinie jurajskie parasailing Poraj Nordic Walking Częstochowa imprezy integracyjne jura offroad
spływy kajkowe częstochowa scianka wspinaczkowa festyn wiatrówki strzelnica imprezy na orientację mosty linowe

Imprezy na orientację

Marsze na orientację, są jedną z dyscyplin turystyki kwalifikowanej. Są połączeniem spacerów wraz elementami rywalizacji która nie polega tylko na walce z czasem ale jednakowo ważne są orientacja w terenie i logiczne myślenie.

Zawody na orientację nierozłącznie związane są mapami często kombinowanymi, lub ciętymi na kawałki. W formule rekreacyjnej którą wykorzystujemy podczas imprez integracyjnych mapy są zazwyczaj pełne i kolorowe, często uczestnicy zachowują je na pamiątkę.

Jedyny sprzęt jaki wykorzystujemy to sportowe kompasy płytkowe, są bardzo podobne do normalnych busoli ale umieszczone sa na linijce a igła wskazująca pływa w kąpieli olejowej aby wskazania były bardziej dokładne i mniej narażone na czynniki zewnętrzne.
start zawodnika, mapa w ręce
Kompasy płytkowe, sportowe Teraz może trochę o zasadach tej gry terenowej. Zadanie polega na odnalezieniu i potwierdzeniu punktów kontrolnych (PK) na karcie kontrolnej w odpowiedniej kolejności. Punkty sa oznaczone na mapie za pomocą czerwonych kółek.

W lasie napotkamy wiele punktów kontrolnych. Nie zawsze są one właściwe. Najczęściej organizator zastawia na nas pułapki w postaci punktów mylnych (PKM) lub punktów stowarzyszonych (PKS). Urozmaica to grę oraz powoduje różnice w punktacji pomiędzy drużynami.

Często okazuje się, że przed startem staramy się przypomnieć sobie informacje z lekcji geografii. Nie obawiajcie się instruktor PTTK zwany również przodownikiem INO odpowie na wsztkie Wasze pytania. Pokaże jak orientować mapę względem terenu, mierzyć odległość za pomocą parokroków czy przypomi co to jest azymut. W drogę!

Poniżej można zboczyc kilka map z naszych imprez oraz jak wygląda lampion i karta startowa.
mapa topograficzna - Korwinów karta startowa

lampion
mapa topograficzna - Złoty Potok mapa topograficzna - Janów

powrót na stronę główną
Spływy kajakoweNordic Walking na Jurzekuchnia polowaTechniki linowe
Spływy KajakoweNordic WalkingCatering polowyTechniki Linowe
KONTAKT  CATERING  PAINTBALL  WYPRAWY 4x4  OFFROAD  ATV  INTEGRACJA  TECHNIKI LINOWE  KAJAKI  JASKINIE  NORDIC WALKING

nasze atuty  intro  galeria  o nas  referencje  usługi  kontakt  Jura  hotele i ośrodki  grupa motywacja.com
switch language