integracja jura samochody terenowe paintball catering częstochowa strzelnica łucznicza atv jura
jaskinie jurajskie parasailing Poraj Nordic Walking Częstochowa imprezy integracyjne jura offroad
spływy kajkowe częstochowa scianka wspinaczkowa festyn wiatrówki strzelnica imprezy na orientację mosty linowe

Nordic Walking

Jesteśmy współorganizatorem Jurajskiego Pucharu w Nordic Walking. W 2011r. odbędzie się 7 edycji między innymi w Olsztynie, Mstowie, Janowie. Zapraszamy do udziału w Pucharze. Nad wydarzeniem objęło patronat Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Do zdobycia kondycja, zdrowie i NAGRODY.

REJESTRACJA ZAWODNIKÓW
JURAJSKI PUCHAR W NORDIC WALKING

Nordic Walking na Jurze
Nordic Walking na Jurze Chodzenie z kijkami - czyli Nordic Walking - to jedna z młodszych, za to szybko rozwijająca się dyscyplina sportowa na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Stworzona przez Finów w latach dwudziestych XXw. jako element całorocznego cyklu treningowego dla biegaczy narciarskich. Dziś jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin na wyżynie. Miejscowość Olsztyn już doceniła jej rosnącą popularność, czyniąc z niej ikonę swojej kampanii reklamowej Olsztyn-Perła Jury.

Posiadamy największą kadrę instruktorów i przewodników Nordic Walking na Jurze. Do chodzenia wykorzystujemy kije renomowanej firmy GABEL. Prowadzimy zajęcia dla grup zorganizowanych jak i dla osób indywidualnych, wypożyczamy również sprzęt. Oferujemy treningi doszkalające oraz tzw. pierwsze kroki.

Kilka sprawdzonych lokalizacji: Zielona Góra, Szlak NW w Sokolich Górach, Złoty Potok, Rzędkowice, Podlesice gwarantuje różnorodność tras i możliwość doboru odpowiedniego poziomu trudności do kondycji uczestników.
W odróżnieniu od klasycznego marszu, Nordic Walking przy mniejszym obciążeniu,angażuje prawie wszystkie mięśnie ciała. Dzięki aktywnej pracy, mięśnie górnych partii ciała wzmacniają się szybciej niż przy zwykłym marszu czy truchcie.

Głównie należy zwrócić uwagę na: rozwój siły i wytrzymałości ramion, spalanie około 20-40% więcej kalorii niż przy zwykłym marszu, zmniejszenie obciążenia stawów i układu kostnego (ważne w szczególności dla osób otyłych i starszych). Dzięki kijkom łatwiej podchodzić pod wzniesienia oraz utrzymywać równowagę.

Nordic Walking to sport dla każdego - bez względu na kondycję, wiek i przygotowanie fizyczne. Jura, dzięki mnogości szlaków, piaszczystych traktów czy leśnych ścieżek oraz zróżnicowaniu terenowemu, jest miejscem idealnym do uprawiania tej dyscypliny przez cały rok.

Wskazane jest rozpoczęcie nauki Nordic Walking pod okiem instruktora, który pomoże dobrać odpowiednią długość kijków, nauczy ćwiczeń rozgrzewających i oddechowych, pokaże prawidłową technikę marszu i skoryguje popełniane błędy.
Kije Nordic Walking Zima
Certyfikat instruktora Certyfikat instruktora Certyfikat instruktora Certyfikat instruktora

Zapraszamy do obejrzenia naszych filmów o Nordic Walking nagranych przez telewizję internetową Czewa.tv


  powrót na stronę główną
Catering_polowyPaintball gry scenariuszoweTor dla quadówTechniki linowe
Samochody terenowePaintballQuadyTechniki Linowe
KONTAKT  CATERING  PAINTBALL  WYPRAWY 4x4  SAMOCHODY TERENOWE  QUADY  INO  TECHNIKI LINOWE  KAJAKI  JASKINIE  INTEGRACJA

nasze atuty  intro  galeria  o nas  referencje  usługi  kontakt  Jura  hotele i ośrodki  grupa motywacja.com
switch language