integracja jura samochody terenowe paintball catering częstochowa strzelnica łucznicza atv jura
jaskinie jurajskie parasailing Poraj Nordic Walking Częstochowa imprezy integracyjne jura offroad
spływy kajkowe częstochowa scianka wspinaczkowa festyn wiatrówki strzelnica imprezy na orientację mosty linowe

Techniki Linowe

160m tyrolka w Bałtowie Techniki linowe to bardzo szerokie pojęcie. Niektóre z nich wykorzystujemy podczas organizowanych przez nas imprez integracyjnych. Najpopularniejsze z nich przedstawiamy poniżej:

Mosty Linowe
- most komandoski - 2 żyłowy. Przejście po dolnej linie, górna lina stanowi poręcz. Asekuracja w formie dodatkowej górnej liny, do której przypięty jest przechodzący.

- most Tybetański - 3 żyłowy. Zdecydowanie łatwiejszy do przejścia. V kształtny, napięta dolna lina po której chodzimy, oraz 2 poręcze. Asekuracja w formie dodatkowej górnej liny, do której przypięty jest przechodzący.

- most Pałkiewicza - pomiędzy 2 punktami zostaje rozciągnięta lina, na której zostaje zawieszony uczestnik. Jego zadaniem jest przeciąganie się po linie tak, aby dotrzeć na drugą stronę.

- mosty drabiniaste - zamiast liny nośnej mamy drabinkę imitującą przewieszony most. Asekuracja w formie dodatkowej górnej liny, do której przypięty jest przechodzący.
Zjazd Tyrolski
Zjazd na ukośnie napiętej linie z użyciem bloczków. Szybki i emocjonujący. Bardzo lubiany przez uczestników. Wymaga pokonania jedynie lęku wysokości.

Zjazdy pionowe
Zjazdy za pomocą sprzętu alpinistycznego. Absolutnie podstawowa technika użycia sprzętu. Można zjeżdżać w kluczu z liny lub za pomocą przyrządów - poczynając od banalnych karabinków, poprzez ósemki i rolki, a kończąc na Verso

Podejścia po linie
Podejścia do góry z użyciem sprzętu samozaciskowego. Najpopularniejszy zestaw to szelki+crol, połanietka (zwana małpą) + pętla na nogę. Nauczymy jak podchodzić do góry na każdą wysokość, używając współczesnej techniki alpinistycznej.

Skok zaufania
Uczestnik skacze z platformy i z dużą prędkością leci w kierunku ziemi. Kiedy wydaje się że już jest bardzo blisko niej zaczyna się powoli od niej oddalać. Ruch jaki wykonuje kiedy jest zawieszony na linie jest podobny do wahadła. Jest to też inna nazwa tej konkurencji.

Skrzynki
Zawodnik wraz z grupą buduje wieżę ze skrzynek. Stawiając je kolejno jedna na drugiej pnie się w górę, a członkowie zespołu podają kolejne skrzynki. Problem polega na tym, że od momentu oderwania nóg od ziemi nie wolno już na niej stanąć. Emocje rosną razem z wieżą, a główny budowniczy pnie się w górę aż do momentu, w którym utrzymanie równowagi zostaje raptownie zachwiane. Im wyższą wieżę uda się zbudować tym bardziej spektakularny jest jej rozpad.

Most linowy w Załęczu
tyrolka na Tankowcu Pajęczyna
To siatka o dużych oczkach rozciągnięta między drzewami. Zadaniem uczestnika jest przejście przez sieć. Konkurencje utrudniają plączące się w sieci nogi oraz praca siatki przy chodzeniu. Siatkę można pokonywać na różne sposoby, byle skutecznie.

Abecadło
Konkurencja team-buildingowa wymagająca ścisłej współpracy grupy. Na placu znajdują się rozsypane litery, z których należy ułożyć wyraz lub zdanie. Trudność polega na tym, że jako dźwigu musimy użyć lin a łapak jest żywą osobą. Grupa steruje łapakiem jak marionetką. Liczy się czas wykonania zadania.

Drabinka alpinistyczna
Zadanie polega na wejściu o własnych siłach lub przy pomocy zespołu na drabinkę speleo. Drabinka nie jest stabilna, skręca się w różnych kierunkach. Aby wykonać zadanie potrzebna jest pomoc zespołu - im mocniej napięta drabinka tym szybciej zawodnik dostanie się na górę.

powrót na stronę główną
Spływy kajakowePaintball gry scenariuszoweImprezy na orientacjęWyprawy 4x4
Spływy KajakowePaintballImprezy na OrientacjęWyprawy 4x4
KONTAKT  CATERING  PAINTBALL  WYPRAWY  SAMOCHODY TERENOWE  ATV  INO  INTEGRACJA  KAJAKI  SPELEO  NORDIC WALKING

nasze atuty  intro  galeria  o nas  referencje  usługi  kontakt  Jura  hotele i ośrodki  grupa motywacja.com
switch language