integracja jura samochody terenowe paintball catering częstochowa strzelnica łucznicza atv jura
jaskinie jurajskie parasailing Poraj Nordic Walking Częstochowa imprezy integracyjne jura offroad
spływy kajkowe częstochowa scianka wspinaczkowa festyn wiatrówki strzelnica imprezy na orientację mosty linowe

Jaskinie, groty, pieczary ...

Jurek Zygmunt w Szmaragdowej Prawie każdy kiedyś był w jakiejś jaskini. Najczęściej jednak były to jaskinie przystosowane do ruchu turystycznego - oświetlone, wyposażone w poręcze, schody i tym podobne udogodnienia. A gdyby tak zwiedzić jaskinię, która nie posiada tych wszystkich ułatwień? Eksplorować korytarze, studnie, ciasne przejścia? Oglądać miejsca znane nielicznym? Z naszą firmą jest to możliwe. Posiadamy doskonale wyszkoloną kadrę oraz najlepszy dostępny sprzęt alpinistyczny. Nasi instruktorzy zabiorą Państwa w niezapomnianą podziemną podróż.

Wyżyna Krakowsko-Częstochowsko-Wieluńska, często zwana po prostu Jurą , obfituje w jaskinie - znajduje się ich tutaj ponad 1800. Większość z nich to małe kilkumetrowe obiekty. 47 jaskiń mierzy ponad 100m długości i to właśnie na nich koncentruje się nasza uwaga.
Do eksploracji jaskini potrzebna jest spora ilość specjalistycznego sprzętu: liny, przyrządy zjazdowe, kaski, latarki, kombinezony, sprzęt do wychodzenia, uprzęże. Każdy ze świeżo upieczonych grotołazów ma okazję zapoznać się bliżej z technikami taternictwa jaskiniowego i przede wszystkim wykorzystać je. Wycieczki tego typu są raczej wymagające pod względem kondycji fizycznej i dosyć długie - mogą trwać nawet kilka godzin. Między innymi z tych względów eksploracja odbywa się w małych grupach.

Przywiązujemy ogromną wagę do poszanowania przyrody - zarówno tej ożywionej jak i nieożywionej, dlatego zawsze uczulamy uczestników na kwestie związane z jej ochroną.

Polecamy tę formę turystyki aktywnej i zapraszamy do kontaktu. Eksploracja jaskini może stanowić element wyjazdu integracyjnego na Jurę. Obsługujemy również grupy obcojęzyczne (angielski, niemiecki, rosyjski).

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z naszych wypraw na terenie Jury.
Zoltar w błocie
Koralowa zjazd do urwistej przy jaskini

Catering_polowyPaintball gry scenariuszoweImprezy na orientacjęTechniki linowe
Samochody terenowePaintballImprezy na OrientacjęTechniki Linowe
PARASAILING  KAJAKI  WYPRAWY 4x4  CATERING  PAINTBALL  JASKINIE  WSPINACZKA  NORDIC  WIATRÓWKI  ŁUKI  INO  INTEGRACJA   OFF-ROAD  QUADY  TECHNIKI LINOWE

nasze atuty  intro  galeria  o nas  referencje  usługi  kontakt  Jura  hotele i ośrodki  grupa motywacja.com
switch language